Pandemické predĺženie platnosti technickej a emisnej kontroly o tri mesiace sa k 31. augustu 2022 skončilo. V praxi to vyzerá tak, že ak sa niekomu skončila platnosť technickej a emisnej kontroly do 31. augusta 2022, stále si ju môže predĺžiť o 3 mesiace. Ak sa ale platnosť technickej a emisnej kontroly skončí 1. septembra 2022 alebo neskôr, predĺženie už neplatí. Pritom pripomíname, že v zahraničí predĺženú platnosť našich TK a EK neberú do úvahy a tak musíte mať obe platné.

 

Odporúčame si teda skontrolovať dátumy lehoty platnosti, keďže za neplatnú emisnú či technickú kontrolu hrozia mastné pokuty. Jednu môže udeliť policajt priamo na ceste, druhú zase Okresný úrad. To znamená, že pokutu môžete dostať aj za vozidlo, v prípade, že ho nepoužívate. Lehoty platnosti si môžete skontrolovať jednak na osvedčení o technickej a emisnej kontrole alebo aj na internete na https://testek.sk/?lang=sk&menuid=406 (technická kontrola) a https://www.seka.sk/verejnost/sluzby/overenie-emisnej-kontroly (emisná kontrola).

 

Aby ste si nemuseli pamätať tieto termíny alebo ich neustále sledovať (aby ste náhodou nezabudli), ponúkame Vám službu, ktorá Vás jednoduchým spôsobom (bezplatná SMS, e-mail) včas upozorní na koniec platnosti technickej, resp. emisnej kontroly. Zadajte do formulára na https://autoin.sk/bezplatne-pripomenutie-terminu-stk/ evidenčné číslo Vášho vozidla s dátumom platnosti kontroly a ponechajte sledovanie termínu na nás.