Ako bude prebiehať Vaša návšteva u nás v STK Auto In?

Bezplatná pripomienka a objednanie budúcej návštevy STK

Stanica technickej kontroly Auto In Vám ponúka možnosť bezplatnej pripomienky nadchádzajúcej kontroly. S našou službou budete mesiac dopredu informovaný, kedy Vášmu vozidlu končí platnosť TK/EK.

 

Na technickú ale aj emisnú kontrolu vozidla sa môžete objednať cez náš bezplatný objednávací systém. Vyplnením jednoduchého formulára si rezervujete termín, čím si zabezpečíte prijatie vozidla na kontrolu. Ak Vám viac vyhovuje telefonický kontakt, prípadne máte ďalšie otázky, objednať a informovať sa môžete aj telefonicky.

 

Pri zadaní kontaktných údajov Vám 24 h pred dohodnutým termínom pošleme pripomienku, aby ste v návale povinností na plánovanú návštevu STK nezabudli

Nezabudnite si doklady

Po príjazde k nám zaparkujte na parkovisku STK a v prijímacej kancelárii odovzdajte predpísané doklady. Administratívna pracovníčka založí zodpovedajúce protokoly a posunie doklady kontrolnému technikovi. Ten Vás následne vyzve k pristaveniu vozidla.

Emisná kontrola

Ako prvá sa na vozidle vykonáva emisná kontrola. Meranie emisií bude rýchlejšie, ak na dohodnutý čas prídete s motorom zahriatym na prevádzkovú teplotu. Ak sa vám to nepodarí, zahrejeme motor zvýšeným voľnobehom.

Meranie obsahu škodlivín vo výfukových plynoch sa vykonáva na schválených zariadeniach s automatizovaným postupom merania, ktoré sú pravidelne kalibrované. Limity sú pre každé vozidlo stanovené výrobcom a preberajú sa automaticky z centrálnej databázy poverenej technickej služby.

Ak tankujete do svojho auta palivo Diesel, predpísaný spôsob merania emisií si vyžaduje niekoľko akcelerácií z voľnobehu až po maximálne otáčky motora. Nemajte obavy aj keď je meranie hlučné, zahriaty motor nemá s takýmto postupom žiadny problém.

Emisná kontrola

Technická kontrola

  • Na kontrolnej linke vedie vozidlo kontrolný technik alebo na jeho pokyn prevádzkovateľ (vodič) vozidla. Počas kontroly sa vozidlo nesmie opravovať ani nastavovať.
  • Na vykonávanie technickej kontroly sa používajú len meradlá a prístroje, ktorých vhodnosť bola schválená ministerstvom dopravy. Meradlá a prístroje sú pravidelne kalibrované.
  • Na začiatku technickej kontroly sa overuje, či sa zhodujú identifikačné údaje v dokladoch s tými, ktoré sa nachádzajú na vozidle, skontroluje sa funkčnosť a stav dverí, okien, pneumatík, osvetlenia a pod. Kontrolný technik overí aj úplnosť povinnej výbavy a exspiračnú dobu lekárničky, príp. sady na opravu pneumatík pri defekte.
  • Kontrola pokračuje meraním sklonu predných svetlometov, predpísaná hodnota sa nachádza priamo na každom svetlomete.
  • Účinnosť bŕzd sa zisťuje na valcovej skúšobni pre každú nápravu zvlášť, nezabúda sa ani na parkovaciu brzdu.
  • Na ďalšom stanovisku kontrolnej linky sa na zdviháku zospodu skontroluje stav karosérie, podvozku a tlmičov, zisťujú sa vôle v riadení a uložení kolies.
Technická kontrola